aliplast okna

Cała prawda o Aliplast

aktualności | 20.11.2020

Koncern Aliplast należy do czołówki europejskich producentów systemów aluminiowych dla budownictwa. Od początku swojej działalności firma stawia na rozwój, najwyższą jakość produktów oraz innowacyjność technologiczną.

Polski Aliplast Sp. z o.o., działa na rynku od 2002 r. i wciąż dynamicznie się rozwija.

Czym charakteryzują się profile Aliplast?

Najpopularniejszy profil Aliplasta - IMPERIAL

Imprerial jest to trójkomorowy system wykorzystywany w konstrukcjach zewnętrznych drzwi, okien oraz różnego rodzaju witryn. Dodatkowe zastosowanie szerokiej, 24-milimetrowej przekładki termiczne, która została wykonana z poliamidu wzbogaconego o dodatkowe włókna szklane, przyczynia się do jeszcze większej wytrzymałości i termoizolacyjności profilu.

Aliplast ImperialZastosowanie systemu Imperial w budynku mieszkalnym

aliplast imperialAliplast Imperial

Najczęściej wybierane drzwi przesuwne - Slide Plus

Klienci bardzo chętnie wybierają profil Slide Plus, ponieważ charakteryzuje się on korzystnym stosunkiem ceny do jakości.
Drzwi przesuwne Slide Plus to przede wszystkim ponadczasowe i wygodne rozwiązanie. Przesuwne skrzydło jest otwierane równolegle do elementu stałego, dlatego są idealnym rozwiązaniem na mniejszych powierzchniach, w których drzwi rozwierane mogłyby zajmować za dużo miejsca.
Dodatkowa możliwość zastosowania drzwi przesuwnych jako 2-, 3-, 4-, i 6-kwaterowe pozwala na wykończenie domu w niestandardowy sposób.

Aliplast Slide PlusBudynek mieszkalny z zastosowaniem systemu Slide Plus

slide plusAliplast Slide Plus

Nowość w ofercie: GENESIS 75

Genesis to system, w którym został wykorzystany jeden z najnowocześniejszych materiałów izolacyjnych. Obok klasycznej okiennej uszczelki centralnej, zaprojektowano dodatkową uszczelkę termiczną. Dzięki temu rozwiązaniu, uzyskano bardzo wysoką szczelność okien.

System Genesis został skonstruowany w ten sposób, aby umożliwić jego wykorzystanie do wielu typów konstrukcji drzwi, a oprócz tego na bazie systemu można wykonać drzwi panelowe, które dzięki wysokiej jakości materiałów, odporne są na warunki atmosferyczne oraz czynniki eksploatacji.
Dzięki bardzo dobrym parametrom oraz konkurencyjnej cenie Genesis 75 wyróżnia się wśród innych aluminiowych profili.

Zastosowanie systemu Genesis 75

System Aliplast - wiele możliwości

Profile Aliplast charakteryzują się wytrzymałością, szczelnością i bardzo nowoczesnym designem. Można z nich produkować nie tylko okna, ale również drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, witryny czy przeszklone ściany działowe. Oprócz tego aluminium i wykonane z niego towary nie potrzebują dużej ilości działań konserwacyjnych, można je łatwo utrzymać w czystości i chronić przed korozją. 

Szerokie zastosowanie profili Aliplast umożliwia wykorzystanie ich w budynkach mieszkalnych oraz komercyjnych - więcej w artykule:  Okna aluminiowe do projektów komercyjnych i prywatnych

Zobacz wszystkie wpisy

Okna z Polski. Dlaczego warto importować okna i drzwi z Polski?

Okna z Polski. Dlaczego warto importować okna...

blog | 02.04.2021

Polska stolarka otworowa bije rekordy popularności, a polskie okna od kilkunastu lat uznawane są za dobrą i renomowaną markę i chętnie są wybierane przez mieszkańców całej Europy. Ale...

Zobacz wszystkie wpisy
OKNA SASH - Ameryka w Europie?

OKNA SASH - Ameryka w Europie?

blog | 23.02.2021

Chyba każdy z nas nie jednokrotnie widział w amerykańskich filmach słynne okna, które otwierają się w systemie przesuwanym góra-dół. Wszyscy zastanawiamy się  jakby to było...

Zobacz wszystkie wpisy
5 sposobów na ciepły dom

5 sposobów na ciepły dom

blog | 14.10.2020

Utrzymanie energii w domu nie musi być trudne, a robienie tego w sposób przyjazny dla środowiska jest możliwe. Oto pięć wskazówek, które pomogą Ci zachować ciepło w domu....

Zobacz wszystkie wpisy
Konserwacja i pielęgnacja drzwi wejściowych

Konserwacja i pielęgnacja drzwi wejściowych

blog | 10.09.2020

Planując budowę domu wiele czasu poświęcamy na dobór drzwi wejściowych , bo wiemy, że będą naszą wizytówką. Później jednak, nie zwracamy na nie już takiej uwagi, mimo, że...

Zobacz wszystkie wpisy