drewniane drzwi na wymiar

Drzwi drewniane na wymiar

blog | 06.06.2022

Dobór odpowiednich drzwi to kwestia bezpieczeństwa mieszkańców, wygody i estetyki. Dodatkowo drzwi zewnętrzne są wizytówką naszych domów i mieszkań, a wewnętrzne dopełniają wystrój wnętrza i nadają mu charakteru. Ale jakie drzwi wybrać? Drzwi drewniane, już od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego, stanowią bowiem kwintesencję ponadczasowego i eleganckiego stylu. Dodatkowo możliwość wyprodukowania drzwi drewnianych na wymiar, daje klientom prawie nieograniczone perspektywy realizacji swoich indywidualnych projektów.

Zobacz naszą ofertę drzwi drewnianych:

DRZWI DREWNIANE

Drzwi drewniane na wymiar

Drzwi drewniane na wymiar to produkty, które wykraczają poza klasyczną produkcję masową. To drzwi o nietypowym wymiarze i kształcie, czy uzupełnione o dowolną kolorystykę RAL. Do wyboru mamy także kilka rodzajów drewna, z którego mogą zostać wykonane drzwi, o różnej strukturze i twardości. To ogromna zaleta, szczególnie gdy chodzi o nietypowe inwestycje, w których liczy się nowoczesny i nietypowy styl.

Drzwi drewniane na wymiar cieszą się coraz większym zainteresowaniem, bo pozwalają na ciekawe rozwiązania przy urządzaniu wnętrza. Pasują do wnętrz w praktycznie każdym stylu, a dzięki swojej ponadczasowości, mogą służyć długimi latami. Naturalne drewno jest bardzo wytrzymałym i solidnym materiałem. Drzwi z niego wykonane, będą więc równie trwałe.

Zobacz kolorystykę oraz dodatki do naszej drewnianej stolarki otworowej:

KOLORYSTYKA DRZWI DREWNIANYCH

DODATKI DO STOLARKI DREWNIANEJ

Przeczytaj także:

ile kosztują drzwi drewniane?

Standardowe rozmiary drzwi drewnianych

Wymiary drzwi są bardzo istotnym parametrem, który trzeba wziąć pod uwagę podczas budowy domu. Ich właściwa wysokość i szerokość zapewni wygodne użytkowanie wnętrz mieszkalnych. Standardowe drzwi drewniane wejściowe w domach jednorodzinnych mają przeważnie wysokość 200 cm, ale w sprzedaży są też wyższe skrzydła, dopasowane do nieco wyższego otworu drzwiowego. Szerokość standardowych drzwi drewnianych to natomiast 90 cm. Jednak nie jest to szerokość otworu, która zapewniłaby możliwość wygodnego wnoszenia mebli i większych przedmiotów. Dlatego znacznie większą popularnością cieszy się szerokość drzwi 100 cm. Drzwi o szerokości 100 cm i wysokości 210 cm są najbardziej komfortowe w użytkowaniu.

Podane wyżej wymiary dotyczą drzwi drewnianych pojedynczych. Standardowe drzwi drewniane dwuskrzydłowe będą większe.

Określając wymiary standardowych drzwi drewnianych wejściowych warto pamiętać o jednej, uniwersalnej zasadzie. Szerokość otworu drzwiowego musi być większa niż ościeżnice. Jest to luz montażowy, którego szerokość powinna wynosić ok. 2 cm. W taki sam sposób dobiera się ościeżnice do otworu drzwiowego we wnętrzu domu lub mieszkania.


Niestandardowe drzwi drewniane

Zobacz:

Jakie drzwi zewnętrzne? Aluminium, PVC czy drewno?

Standardowe wymiary wewnętrznych drzwi drewnianych

Wymiary drzwi wewnętrznych powinny być dobrze dopasowane do specyfikacji pomieszczeń. Przyjmuje się, że standardowe wymiary wewnętrznych drzwi drewnianych mają 200 cm wysokości i 70-80 cm szerokości. Wysokość drzwi wewnętrznych w granicach 200 – 210 cm dotyczy zarówno skrzydeł uchylnych, jak i przesuwnych.

Wybierając szerokość drzwi wewnętrznych warto zwrócić uwagę na ich budowę i wymagania pomieszczeń, które będą oddzielać. Standardowe wymiary drzwi to 60 cm - 90 cm. Jest to popularna szerokość drzwi o uniwersalnych możliwościach zastosowania.

W Aikon Distribution tworzymy drzwi drewniane na wymiar, według specyfikacji klienta. Wszystkie projekty wykonujemy na specjalne zamówienie, a klient ma możliwość wyboru rozmiaru, użytego materiału, koloru czy dodatków.

Zobacz wszystkie wpisy

Lato w pełni – przegląd osłon zewnętrznych

Lato w pełni – przegląd osłon zewnętrznych

blog | 29.07.2022

Wiemy, że wybór zewnętrznej osłony dla Twojego mieszkania to nie jest łatwa decyzja. Bez względu na to, czy budujesz dom czy przeprowadzasz metamorfozę swoich wnętrz, takie osłony to...

Zobacz wszystkie wpisy
Jak zainstalować okna drewniane?

Jak zainstalować okna drewniane?

blog | 21.07.2022

Okna drewniane, zresztą jak każde inne okna, muszą być dobrze zamontowane , bo inaczej nie będą w pełni spełniały swojego zadania. Niewłaściwe zainstalowanie okien drewnianych może...

Zobacz wszystkie wpisy
Rozmiary ościeżnic drzwi drewnianych

Rozmiary ościeżnic drzwi drewnianych

blog | 19.07.2022

Drzwi drewniane już od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Stanowią kwintesencję ponadczasowego stylu, są eleganckie i pasują do praktycznie każdego wnętrza. Są...

Zobacz wszystkie wpisy
Co się działo w pierwszym półroczu na rynku stolarki otworowej - analiza

Co się działo w pierwszym półroczu na rynku...

blog | 15.07.2022

Na początku 2022 roku wiele z nas spodziewało się, że świat powróci do względnej normalności po bardzo niestabilnym 2021 roku. Bardzo szybko okazało się jednak, że będzie zupełnie...

Zobacz wszystkie wpisy
Inteligentne i ekologiczne rozwiązania w Twoim domu

Inteligentne i ekologiczne rozwiązania w Twoim...

blog | 15.07.2022

Mądre i odpowiedzialne wykorzystywanie naturalnych zasobów i świadomość dbania o środowisko jest coraz większa. Budując, remontując i wyposażając swój dom można zaplanować go tak,...

Zobacz wszystkie wpisy