Moskitiery na drzwi balkonowe

Moskitiery na drzwi balkonowe

blog | 21.09.2021

Moskitiery to niezbędny element wyposażenia każdego domu, w którym okna i drzwi balkonowe w okresie letnim są otwarte przez całą dobę. To wręcz najskuteczniejsza ochrona przed dokuczliwymi komarami i meszkami. Nie czekaj więc na koniec lata! Już dziś otwórz swój salon na balkon lub taras i ciesz się ciepłymi wieczorami w domu.

Moskitiery na drzwi balkonowe

Lubimy praktyczne i nowoczesne rozwiązania dotyczące wystroju domu. Jednym z nich jest zamontowanie moskitiery na rozwierne drzwi balkonowe, czy drzwi przesuwne. Moskitiera zatrzyma nieprzyjaznych gości i sprawi, że letnie wieczory staną się przyjemnością. Która moskitiera sprawdzi się najlepiej na małym balkonie, a która na obszernym tarasie? Oto kilka wskazówek!

Moskitiery rozwierne na drzwi balkonowe

Moskitiery na drzwi rozwierne sprawdzają się zarówno w drzwiach wejściowych do domu, jaki i w drzwiach balkonowych. Montowane są za pomocą zawiasów do fasady budynku lub futryny drzwiowej. Często dla stabilności konstrukcji stosuje się w nich szpros wewnętrzny (poprzeczkę dzielącą światło skrzydła drzwi), na którym zamontowany jest pochwyt. Są także wyposażone w samozamykacz i magnesy domykające, dzięki czemu cały system działa w sposób zmechanizowany. Otwierają się na zewnątrz, stąd wymagają dodatkowego miejsca na balkonie.

moskitiera drzwiowaMoskitiera drzwiowa

Moskitiery rolowane na drzwi balkonowe

Moskitiera rolowana, w porównaniu z moskitierą rozwierną nie zabiera miejsca, więc może być stosowana także na wąskich balkonach. Występuje w trzech wersjach:

Moskitiera rolowana jest wyposażone w prowadnice i mechanizm sprężynowy, dzięki któremu łatwo i szybko można zwinąć moskitierę. Po rozwinięciu, siatkę zaczepia się na specjalną listwę hakową lub do zaczepów.

moskitiera rolowanaMoskitiera rolowana pozioma i pionowa

Moskitiery przesuwne na drzwi balkonowe

To konstrukcja wręcz stworzona pod duże przeszklone, przesuwne drzwi balkonowe lub tarasowe. Występują w opcji jedno- i dwuskrzydłowej, a skrzydła poruszają się po specjalnych prowadnicach jedno- lub dwutorowych. Wymiary jednego skrzydła mogą dochodzić nawet do 2000 x 2500 mm. Są trwałe i stabilne. Można je montować wraz z roletami zewnętrznymi.

moskitiera przesuwnaMoskitiera przesuwna na drzwi tarasowe

Moskitiery plisowane

To prawdziwy hit sezonu! Są najbardziej pożądanym produktem wśród wszystkich moskitier. Mają ciekawy wygląd i doskonale komponują się z dużymi przesuwnymi drzwiami tarasowymi. Posiadają niskoprogową konstrukcję jedno- lub dwuskrzydłową. Plisy siatki moskitiery plisowanej składają się niczym harmonijka do prowadnicy bocznej, dzięki czemu oszczędzamy miejsca na balkonie. Posiada prowadnice, po których prowadzi się ją lekko i płynnie, można ją także zablokować w dowolnym położeniu. Maksymalna szerokość jednego skrzydła to 1800 mm.

moskitiera plisowanaMoskitiera plisowana

Zapoznaj się z całą ofertą moskitier dostępnych w naszej ofercie!
Moskitiery

Stwórz idealne miejsce na odpoczynek w Twoim domu w letnie dni. Moskitiery balkonowe i tarasowe to „must have”  każdego domu. Świetnie harmonizują się z przestrzenią zewnętrzną, nie zaciemniają pomieszczeń, wentylują je i najważniejsze, skutecznie chronią przed uciążliwymi intruzami.

Skontaktuj się z nami i wybierz moskitierę skrojoną na wymiar twojego okna.

Zobacz wszystkie wpisy

Strefa architekta: Najnowsze trendy w stolarce okiennej i drzwiowej

Strefa architekta: Najnowsze trendy w stolarce...

blog | 23.09.2021

Od wielu lat okna i drzwi nie są tylko elementami konstrukcyjnymi budynku, spełniają także wiele funkcji estetycznych. Ogrom możliwości w kształtach, kolorach, gabarytach, nowatorskich...

Zobacz wszystkie wpisy
Co się dzieje na rynku stolarki otworowej? Podsumowanie pierwszego półrocza 2021

Co się dzieje na rynku stolarki otworowej?...

blog | 01.09.2021

Jak wyglądało pierwsze półrocze 2021 r. na rynku stolarki otworowej? W 2020 roku Polska była jedynym europejskim eksporterem okien i drzwi, który odnotował wzrosty (szczegóły w...

Zobacz wszystkie wpisy
Sash springs – lekkość, nowoczesność i funkcjonalność

Sash springs – lekkość, nowoczesność i...

blog | 02.08.2021

Współczesne drewniane okna sash pod względem jakości wykonania i trwałości poszczególnych elementów zdecydowanie deklasują poprzedników z ubiegłego stulecia. Technologia wykonania,...

Zobacz wszystkie wpisy
Ciepły montaż okien w domach pasywnych

Ciepły montaż okien w domach pasywnych

blog | 29.07.2021

Zainwestowałeś już w budowę domu pasywnego i stajesz przed wyborem energooszczędnej stolarki okiennej z PCV. Pamiętaj, że wybór odpowiedniego okna to dopiero połowa sukcesu. Ważnym...

Zobacz wszystkie wpisy