Moskitiery na drzwi balkonowe

Moskitiery na drzwi balkonowe

blog | 21.09.2021

Moskitiery to niezbędny element wyposażenia każdego domu, w którym okna i drzwi balkonowe w okresie letnim są otwarte przez całą dobę. To wręcz najskuteczniejsza ochrona przed dokuczliwymi komarami i meszkami. Nie czekaj więc na koniec lata! Już dziś otwórz swój salon na balkon lub taras i ciesz się ciepłymi wieczorami w domu.

Moskitiery na drzwi balkonowe

Lubimy praktyczne i nowoczesne rozwiązania dotyczące wystroju domu. Jednym z nich jest zamontowanie moskitiery na rozwierne drzwi balkonowe, czy drzwi przesuwne. Moskitiera zatrzyma nieprzyjaznych gości i sprawi, że letnie wieczory staną się przyjemnością. Która moskitiera sprawdzi się najlepiej na małym balkonie, a która na obszernym tarasie? Oto kilka wskazówek!

Moskitiery rozwierne na drzwi balkonowe

Moskitiery na drzwi rozwierne sprawdzają się zarówno w drzwiach wejściowych do domu, jaki i w drzwiach balkonowych. Montowane są za pomocą zawiasów do fasady budynku lub futryny drzwiowej. Często dla stabilności konstrukcji stosuje się w nich szpros wewnętrzny (poprzeczkę dzielącą światło skrzydła drzwi), na którym zamontowany jest pochwyt. Są także wyposażone w samozamykacz i magnesy domykające, dzięki czemu cały system działa w sposób zmechanizowany. Otwierają się na zewnątrz, stąd wymagają dodatkowego miejsca na balkonie.

moskitiera drzwiowaMoskitiera drzwiowa

Moskitiery rolowane na drzwi balkonowe

Moskitiera rolowana, w porównaniu z moskitierą rozwierną nie zabiera miejsca, więc może być stosowana także na wąskich balkonach. Występuje w trzech wersjach:

Moskitiera rolowana jest wyposażone w prowadnice i mechanizm sprężynowy, dzięki któremu łatwo i szybko można zwinąć moskitierę. Po rozwinięciu, siatkę zaczepia się na specjalną listwę hakową lub do zaczepów.

moskitiera rolowanaMoskitiera rolowana pozioma i pionowa

Moskitiery przesuwne na drzwi balkonowe

To konstrukcja wręcz stworzona pod duże przeszklone, przesuwne drzwi balkonowe lub tarasowe. Występują w opcji jedno- i dwuskrzydłowej, a skrzydła poruszają się po specjalnych prowadnicach jedno- lub dwutorowych. Wymiary jednego skrzydła mogą dochodzić nawet do 2000 x 2500 mm. Są trwałe i stabilne. Można je montować wraz z roletami zewnętrznymi.

moskitiera przesuwnaMoskitiera przesuwna na drzwi tarasowe

Moskitiery plisowane

To prawdziwy hit sezonu! Są najbardziej pożądanym produktem wśród wszystkich moskitier. Mają ciekawy wygląd i doskonale komponują się z dużymi przesuwnymi drzwiami tarasowymi. Posiadają niskoprogową konstrukcję jedno- lub dwuskrzydłową. Plisy siatki moskitiery plisowanej składają się niczym harmonijka do prowadnicy bocznej, dzięki czemu oszczędzamy miejsca na balkonie. Posiada prowadnice, po których prowadzi się ją lekko i płynnie, można ją także zablokować w dowolnym położeniu. Maksymalna szerokość jednego skrzydła to 1800 mm.

moskitiera plisowanaMoskitiera plisowana

Zapoznaj się z całą ofertą moskitier dostępnych w naszej ofercie!
Moskitiery

Stwórz idealne miejsce na odpoczynek w Twoim domu w letnie dni. Moskitiery balkonowe i tarasowe to „must have”  każdego domu. Świetnie harmonizują się z przestrzenią zewnętrzną, nie zaciemniają pomieszczeń, wentylują je i najważniejsze, skutecznie chronią przed uciążliwymi intruzami.

Skontaktuj się z nami i wybierz moskitierę skrojoną na wymiar twojego okna.

Zobacz wszystkie wpisy

Lato w pełni – przegląd osłon zewnętrznych

Lato w pełni – przegląd osłon zewnętrznych

blog | 29.07.2022

Wiemy, że wybór zewnętrznej osłony dla Twojego mieszkania to nie jest łatwa decyzja. Bez względu na to, czy budujesz dom czy przeprowadzasz metamorfozę swoich wnętrz, takie osłony to...

Zobacz wszystkie wpisy
Jak zainstalować okna drewniane?

Jak zainstalować okna drewniane?

blog | 21.07.2022

Okna drewniane, zresztą jak każde inne okna, muszą być dobrze zamontowane , bo inaczej nie będą w pełni spełniały swojego zadania. Niewłaściwe zainstalowanie okien drewnianych może...

Zobacz wszystkie wpisy
Rozmiary ościeżnic drzwi drewnianych

Rozmiary ościeżnic drzwi drewnianych

blog | 19.07.2022

Drzwi drewniane już od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Stanowią kwintesencję ponadczasowego stylu, są eleganckie i pasują do praktycznie każdego wnętrza. Są...

Zobacz wszystkie wpisy
Co się działo w pierwszym półroczu na rynku stolarki otworowej - analiza

Co się działo w pierwszym półroczu na rynku...

blog | 15.07.2022

Na początku 2022 roku wiele z nas spodziewało się, że świat powróci do względnej normalności po bardzo niestabilnym 2021 roku. Bardzo szybko okazało się jednak, że będzie zupełnie...

Zobacz wszystkie wpisy
Inteligentne i ekologiczne rozwiązania w Twoim domu

Inteligentne i ekologiczne rozwiązania w Twoim...

blog | 15.07.2022

Mądre i odpowiedzialne wykorzystywanie naturalnych zasobów i świadomość dbania o środowisko jest coraz większa. Budując, remontując i wyposażając swój dom można zaplanować go tak,...

Zobacz wszystkie wpisy