Okna z Polski. Dlaczego warto importować okna i drzwi z Polski?

Okna z Polski. Dlaczego warto importować okna i drzwi z Polski?

blog | 02.04.2021

Polska stolarka otworowa bije rekordy popularności, a polskie okna od kilkunastu lat uznawane są za dobrą i renomowaną markę i chętnie są wybierane przez mieszkańców całej Europy. Ale okna to nie wszystko. Rynek pozostałego asortymentu stolarki otworowej w Polsce w ostatnich latach bardzo się rozwinął i dzisiaj w ofercie polskich firm eksportujących produkty do krajów europejskich są także drzwi, drzwi garażowe, żaluzje fasadowe, rolety, moskitiery i ogrodzenia posesyjne.

Polska jako jeden z największych eksporterów stolarki otworowej w Europie

Od wielu lat dynamika eksportu polskich okien i drzwi ma trend wzrostowy i nawet szalejąca pandemia Covid-19 go nie zmieniła. W 2020 r. Polska była jedynym dystrybutorem stolarki otworowej ze wzrostem. Polscy producenci sprzedali na rynkach zagranicznych ponad 12,5 mln okien i drzwi, a wartość eksportu okien i drzwi wyniosła 2,38 mld Euro i była o prawie 4,5 proc. wyższa niż w 2019 r. (dane GUS). Analitycy szacują, że eksport polskiej stolarki otworowej w 2021 r. ma także wzrosnąć.

Polish windowsŹródło: Centrum Analiz Branżowych

Polska stolarka otworowa trafia przede wszystkim do Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoch, Belgii, Holandii i do Czech, ale sięga także dalej poza granice Unii Europejskiej. Polskie okna spotkać można w krajach Afryki Północnej, Ameryki Północnej, a także w krajach Bliskiego Wschodu.

Najlepsze okna w Europie

Jak to możliwe, że polskie okna to produkty klasy premium w konkurencyjnej cenie? Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

  1. Produkcja polskich okien jest zlokalizowana na terytorium jednego kraju, gdzie korzysta się z surowców lokalnych producentów. Jedynie niektóre komponenty do produkcji okien są sprowadzane z Niemiec, czy z Wielkiej Brytanii. Dostawy tych elementów są zawsze terminowe i nie wpływają na rozciągnięcie czasu produkcji.
  2. Polska posiada nowoczesny park maszynowy i wysokie zaplecze technologiczne, co wpływa w zdecydowany sposób na jakość produktów i optymalizację procesu produkcji.
  3. Polscy pracownicy są wysoce wykwalifikowani i stale podnoszą swoje kompetencje, przy czym koszty pracy w Polsce na tle Europy Zachodniej są ciągle nieco niższe, co zwiększa konkurencyjność Polski na rynku międzynarodowym.
  4. Oferta polskich producentów jest dostosowana do potrzeb rynku europejskiego, stąd bez problemu zamówić można okna o profilu Aluplast, Veka, Salamander, Schüco, Aliplast, czy też Sash, Casement czy Monoblock.

Polish windowsOkna sash

Jakie okna z Polski?

Polscy producenci są w stanie dostarczyć każdy rodzaj okien, niezależnie od rynku i destynacji. Znamy się na oknach angielskich, francuskich, holenderskich i doskonale czujemy się w produkcji okien skandynawskich. Na szeroką skalę produkujemy okna PCV, aluminiowe i drewniane. Dbamy przy tym o nowoczesne rozwiązania, design i dopasowanie do preferencji nawet najbardziej wymagającego klienta.

Zobacz nasze okna:

Okna PCV

okna aluminiowe

okna drewniane

Produkujemy okna do domów prywatnych, w tym do obiektów objętych nadzorem konserwatora zabytków, a także do firm, biurowców, magazynów i hal produkcyjnych.

Zobacz także:

Okna aluminiowe do projektów komercyjnych i prywatnych

Aikon Distribution. Cały asortyment w jednym miejscu

Oferta Aikon Distribution jest dopasowana do potrzeb klientów z całej Europy i stale się poszerza. Znajdziesz u nas okna, drzwi, bramy garażowe, ogrodzenia posesyjne, rolety zewnętrzne, żaluzje fasadowe i moskitiery. Dysponujemy także najnowszymi rozwiązaniami dotyczącymi szyb ornamentowych i szklanych balustrad.

Pilish windowsOkna PCV, aluminiowe i drewniane

Przy zamówieniu w Aikon Distribution otrzymasz:

Obsługę klienta zawsze stawiamy na pierwszym miejscu. Jesteśmy blisko klientów i odpowiadamy na ich oczekiwania. Doradzamy klientom indywidualnym, inwestorom, deweloperom, architektom i projektantom. Naszą największą rekomendacją jest ich zadowolenie.

Zobacz jak pracujemy w Aikon Distribution:

Dlaczego warto zamówić okna z Polski?

Od wielu lat Polska postrzegana jest jako dostawca produktów z górnej półki pod względem jakości w korzystnej cenie. Wynika to z tańszych komponentów do produkcji na polskim rynku lokalnym oraz z optymalizacji produkcji poprzez wykorzystanie nowoczesnej technologii i najnowszego parku maszyn.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem polskiej stolarki otworowej, skonsultuj się z naszym handlowcem i uzyskaj szybką wycenę okien i drzwi dla Twojego projektu.  

Zobacz wszystkie wpisy

Kupowanie okien z Polski – krok po kroku

Kupowanie okien z Polski – krok po kroku

blog | 13.07.2021

Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi oraz liderem jeśli chodzi o wartość eksportu wśród krajów UE. Czytaj nasz raport: Okna z Polski. Dlaczego warto...

Zobacz wszystkie wpisy
Pakiet dwuszybowy czy trzyszybowy? Co wybrać?

Pakiet dwuszybowy czy trzyszybowy? Co wybrać?

blog | 08.07.2021

Na przestrzeni lat zauważyć można zmiany w sposobie budowania domów. Niegdyś w celu dobrej izolacji domu stawiano grube mury i małe wnęki okienne. Dzisiaj przy zastosowaniu nowoczesnych...

Zobacz wszystkie wpisy
Jak działają przesuwne okna typu sash?

Jak działają przesuwne okna typu sash?

blog | 18.05.2021

Skoro trafiłeś na tą stronę, z pewnością już wiesz czym są drewniane, przesuwne okna sash. A czy wiesz, że współczesne okna sash różnią się od tych produkowanych w ubiegłym...

Zobacz wszystkie wpisy
OKNA SASH - Ameryka w Europie?

OKNA SASH - Ameryka w Europie?

blog | 23.02.2021

Chyba każdy z nas nie jednokrotnie widział w amerykańskich filmach słynne okna, które otwierają się w systemie przesuwanym góra-dół. Wszyscy zastanawiamy się  jakby to było...

Zobacz wszystkie wpisy