stylowe okna sash

Sash - klasyka w eleganckim wydaniu

blog | 03.01.2022

System ciężarkowy (sash cord & weight) to tradycyjny, nadal bardzo popularny mechanizm służący do otwierania i zamykania okien sash. Współczesną jego alternatywą jest system sprężynowy (sash springs, sash balance) jednak dla tych, którzy nie chcą zrywać z klasycznym stylem, mieszkają z obiektach zabytkowych, bądź zwyczajnie nie chcą wydawać więcej pieniędzy, sash cord & weight dalej będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Jak działają okna sash w systemie sash cord & weight?

System ciężarkowy - mechanizm wynaleziony w epoce wiktoriańskiej do dnia dzisiejszego doskonale spełnia swoje funkcje. Współcześnie system został wyposażony w nowej generacji komponenty o wysokiej jakości, co gwarantuje całemu mechanizmowi dodatkową funkcjonalność na długie lata.

Zobacz, jak działają okna sash w systemie ciężarkowym:


Skrzydła okna sash w systemie ciężarkowym przesuwają się względem siebie góra-dół na zasadzie przeciwwagi. Nylonowy sznurek o grubości 6 mm zakończony po obu stronach ciężarkami, płynnie przesuwa się po rolce wyposażonej w łożysko kulkowe, dzięki czemu utrzymuje skrzydło przesuwne w pozycji na dowolnej wysokości. Ciężarki dostępne są w różnych rozmiarach i dopasowywane są indywidualnie pod wymiar okna. Cały mechanizm jest ukryty w drewnianej ramie po obu stronach okna, a dostęp do niego jest możliwy poprzez specjalne kieszenie zamontowane w oknie.

okna sash w Londynie
Okna sash w jednej z kamienic na przedmieściach Londynu

Eleganckie okna sash

Okna sash to ponadczasowa elegancja niezależnie od tego w jaki system do otwierania są wyposażone. Jeśli jesteś miłośnikiem historii, lubisz zabytkowe okna i zależy ci na utrzymaniu ich oryginalności, z pewnością okna sash w systemie sash cord & weight będą tym, czego szukasz. Jeśli jednak poszukujesz odrobiny nowoczesności, sprawdź koniecznie system sash springs.

Zastanawiasz się jak działają okna w systemie sash springs? Przeczytaj:

Sash springs – lekkość, nowoczesność i funkcjonalność

Niezależnie od zastosowanego systemu otwierania, drewniane okna sash dodają wyjątkowego, przytulnego charakteru i podnoszą walory estetyczne każdego pomieszczenia. Jednak to nie wszystko. Ważnym akcentem są także gustowne dodatki w postaci zamków, pochwytów i ograniczników ruchu wykonane w klasycznych kolorach mosiądzu i złota lub w nowoczesnych barwach satynowego chromu i w kolorze białym.


Gustowne zamki w oknach sash

Zobacz pełną ofertę dodatków do okien sash:

Dodatki do okien sash

Angielskie, drewniane okna sash doskonale się dzisiaj bronią. Trendy szybko się zmieniają, a klasyka pozostaje zawsze na czasie.

Skontaktuj się z naszym handlowcem w celu przygotowania wyceny okien sash dla Twojego projektu.

Skontaktuj się z nami

Zobacz wszystkie wpisy

Jakie drewno do okien drewnianych?

Jakie drewno do okien drewnianych?

blog | 14.01.2022

Okna drewniane same w sobie są symbolem trwałości i stylu, jednak rodzaj drewna, z jakiego są wykonywane, ma ogromne znaczenie. Po pierwsze, wizualne, bo okna drewniane to przecież...

Zobacz wszystkie wpisy
Ile kosztuje okno drewniane?

Ile kosztuje okno drewniane?

blog | 14.01.2022

Okna drewniane stanowią piękne wykończenie każdego wnętrza - zarówno bardziej tradycyjnego, jak i utrzymanego w nowoczesnej stylistyce. Możemy je zauważyć i w starych budynkach, i w...

Zobacz wszystkie wpisy
Okna sash z pojedynczym i podwójnym aktywnym skrzydłem

Okna sash z pojedynczym i podwójnym aktywnym...

blog | 03.01.2022

Wykonane z sosnowego, dębowego lub egzotycznego meranti przykuwają uwagę nie tylko tych, którzy gustują w angielskim stylu, ale także tych, którzy planują nowe inwestycje w klasycznym...

Zobacz wszystkie wpisy
Czym kierować się przy wyborze okna pasywnego? Poradnik

Czym kierować się przy wyborze okna...

blog | 10.11.2021

Dom pasywny, to dom ciepły i szczelny, o niskim współczynniku przenikania ciepła (U) przez całą bryłę budynku. By osiągnąć niski parametr U, przy budowie domu pasywnego stosuje się...

Zobacz wszystkie wpisy