angielskie okna sash

Sash springs – lekkość, nowoczesność i funkcjonalność

blog | 02.08.2021

Współczesne drewniane okna sash pod względem jakości wykonania i trwałości poszczególnych elementów zdecydowanie deklasują poprzedników z ubiegłego stulecia. Technologia wykonania, mechanizmy sprężynowe i dodatkowe uszczelnienia sprawiają, że dzisiejsze okna sash to lekkość, nowoczesność i funkcjonalność w najlepszym wydaniu i doceniają je klienci w całej Europie. Sprawdźmy, co takiego zmieniło się w oknach sash i dlaczego są tak wyjątkowe.

Współcześnie, do produkcji drewnianych okien sash w Polsce stosuje się wyłącznie najlepsze gatunkowo i przyjazne środowisku surowce i materiały z rynku lokalnego. W kwestii okuć nasi technolodzy polegają całkowicie na patentach renomowanych markach: Caldwell i Roto. Nasze drewno i okucia producentów z Wielkiej Brytanii i Niemiec w połączeniu z użyciem najnowszych technologii produkcji pozwalają na dostarczanie do klienta najwyższej jakości okien sash.

Okna sash z podwójnymi szybami

Tradycyjne okna sash posiadały jedną szybę. Obecnie jednak, w celu polepszenia parametrów cieplnych okna, klienci coraz częściej wybierają okna sash z podwójnymi szybami. W kalkulacji cenowej okazuje się, że opcja nowego okna sash z podwójnymi szybami wychodzi taniej, niż renowacja starego okna i wyposażanie go w podwójne przeszklenie.

okna sashOkno sash z podwójnymi szybami

Akcesoria do okien sash także nabrały nowoczesnego charakteru.Oprócz dodatków w tradycyjnych kolorach  złota, srebra, mosiądzu i chromu, dostępne są także zamki, rolki i pochwyty w nowych kolorach: niklu, białym i brązowym. Kolory te doskonale pasują do tradycyjnego, jak i nowoczesnego budynku, a przy tym są bezpieczne, praktyczne i dyskretne.

Zobacz jak prezentują się okna sash w naszej ofercie!

Poznaj naszą ofertę przesuwnych okien sash

okna sashOkno sash z Polski

System ciężarkowy vs. Sash Springs

Kwestią, która na przestrzeni lat zmieniła się w oknach sash to z pewnością mechanizm ich otwierania. Kiedyś okna sash otwierano tylko za pomocą mechanizmu sash cord & weight, czyli tzw. mechanizmu ciężarkowego. System ciężarkowy do dzisiaj doskonale spełnia swoje funkcje. Co więcej, został wyposażony w nowej generacji rolki z łożyskami o wysokiej jakości i odporny na przecieranie sznurek, co gwarantuje całemu mechanizmowi funkcjonalność na długie lata.

Alternatywą dla systemu ciężarkowego jest obecnie mechanizm sprężynowy, czyli Sash Springs. System składa się z dwóch sprężyn mocowanych po obydwóch stronach okna, których zadaniem jest utrzymanie skrzydła ruchomego w dowolnym położeniu góra-dół, jednocześnie umożliwiając łatwe i równomierne przesuwanie się okna.

W ofercie Aikon Distribution znajdziesz najnowszej generacji sprężyny dedykowane do mechanizmu Sash Springs. Są to sprężyny: Spirex, Ultralift i Torso.

okna sash

Sprężyny do mechanizmu Sash Springs

Skrzydła okien sash z zamontowanym systemem Sash Springs przesuwają się niezwykle lekko. Zobacz video i przekonaj się sam!

Okna sash. Odnawiać, czy wymienić na nowe?

Zastanawiasz się zatem, czy odnawiać stare, drewniane okna sash, czy wymienić na nowe i ile będą Cię kosztować nowe okna? W pierwszej kolejności obiektywnie oceń stan Twojej stolarki okiennej, czy okna nadal spełniają swoje funkcje, czy są wytrzymałe i szczelne, a przede wszystkim, czy nie masz ubytków ciepła zimą. Nowe okna to spory wydatek, jednak pamiętaj, że przy współczesnym technologiach wykonania drewnianej stolarki okiennej, nowe okna mogą przynieść Ci znacznie więcej korzyści.

Okna sash z drewna czy PCV?

Warto także wspomnieć o tańszej alternatywie dla tradycyjnych, drewnianych okien sash, czyli o oknach sash wykonanych z uPVC. Są z pewnością trwalsze i nie wymagają konserwacji po latach użytkowania. Dla nas jednak drewniane okna sash mają swój naturalny urok, który nie posiada żadne inne okno, nawet jeśliby zastosować okleiny na uPVC imitujące wygląd drewna. Jeśli liczy się dla ciebie estetyka, wybór drewnianych okien jest oczywisty.

okna sashOkna sash ze szprosami

Skoro jesteś już zdecydowany na wymianę okien, sprawdź ceny u swojego dostawcy wysyłając zapytanie o wycenę Twojego projektu. Jeśli zależy Ci na sprawdzonej jakości i atrakcyjnej cenie, zapytaj nas o okna sash z Polski. Dowodzimy okna w każdy zakątek świata.

Zainteresowanie oknami sash wzrasta z roku na rok. Realizujemy także niestandardowe projekty: okna w różnych kolorach, ze szprosami, czy oryginalnym podziałem kwater. Opcja customizacji, czyli indywidualnego zamówienia, dostępna jest już przy zakupie jednego okna.

Przeczytaj nasz wpis na temat ceny okien sash i przekonaj się sam!
Cena angielskich okien typu sash

Zobacz wszystkie wpisy

Strefa architekta: Najnowsze trendy w stolarce okiennej i drzwiowej

Strefa architekta: Najnowsze trendy w stolarce...

blog | 23.09.2021

Od wielu lat okna i drzwi nie są tylko elementami konstrukcyjnymi budynku, spełniają także wiele funkcji estetycznych. Ogrom możliwości w kształtach, kolorach, gabarytach, nowatorskich...

Zobacz wszystkie wpisy
Moskitiery na drzwi balkonowe

Moskitiery na drzwi balkonowe

blog | 21.09.2021

Moskitiery to niezbędny element wyposażenia każdego domu, w którym okna i drzwi balkonowe w okresie letnim są otwarte przez całą dobę. To wręcz najskuteczniejsza ochrona przed...

Zobacz wszystkie wpisy
Co się dzieje na rynku stolarki otworowej? Podsumowanie pierwszego półrocza 2021

Co się dzieje na rynku stolarki otworowej?...

blog | 01.09.2021

Jak wyglądało pierwsze półrocze 2021 r. na rynku stolarki otworowej? W 2020 roku Polska była jedynym europejskim eksporterem okien i drzwi, który odnotował wzrosty (szczegóły w...

Zobacz wszystkie wpisy
Ciepły montaż okien w domach pasywnych

Ciepły montaż okien w domach pasywnych

blog | 29.07.2021

Zainwestowałeś już w budowę domu pasywnego i stajesz przed wyborem energooszczędnej stolarki okiennej z PCV. Pamiętaj, że wybór odpowiedniego okna to dopiero połowa sukcesu. Ważnym...

Zobacz wszystkie wpisy