niestandardowe okno drewniane

Okna drewniane na wymiar

blog | 12.05.2022

Nie od dzisiaj wiadomo, że okna drewniane nadają oryginalnego charakteru projektom architektonicznym, dzięki temu na dłużej zapisują się w pamięci odwiedzających. Okna, które są odpowiednio dobrane sprawią, że projekt staje się urozmaicony i niepowtarzalny. Okna drewniane na wymiar w przeszłości były problematyczne w realizacji ale dziś producenci okien dysponują znacznie lepszymi metodami produkcji, co pozwala na uzyskanie okien o praktycznie dowolnych kształtach i rozmiarach.

Okna drewniane na wymiar

Okna drewniane na wymiar to produkty, które wykraczają poza klasyczną produkcję masową. To okna o różnych wymiarach i kształtach, czy uzupełnione o dowolną kolorystykę RAL. Do wyboru mamy także kilka rodzajów drewna, z którego może zostać wykonane okno. To ogromna zaleta, szczególnie gdy chodzi o nietypowe inwestycje, w których liczy się nowoczesny i nietypowy styl.

Okna drewniane na wymiar cieszą się coraz większym zainteresowaniem, bo pozwalają na ciekawe rozwiązania przy urządzaniu wnętrza.

W projektach nowoczesnych używa się nietypowych, większych niż tradycyjne rozmiarów okien. Efekt niepowtarzalnego ciepłego klimatu, jaki daje połączenie dużego przeszklenia z naturalnością drewna jest coraz częściej wykorzystywany w nowoczesnej architekturze. W zabytkowym budownictwie natomiast zwykle preferowane są okna drewniane bogato zdobione, z dużą ilością ozdobnych elementów w odpowiednio dobranych wymiarach. Same ozdobne elementy mają tak szeroki wachlarz rozwiązań, że dopasowanie ich do stylu danej epoki nie będzie trudnym procesem. Dla nadania charakteru oknom wykorzystuje się również szprosy – listwy, które dzielą okna na mniejsze pola tzw. kwatery.

Sprawdź ofertę okien drewnianych i dodatków w Aikon Distribution. Poznaj wszystkie i wybierz okna drewnaine, które będą najsolidniejszym, a zarazem najpiękniejszym dopełnieniem Twojego projektu.

OKNA DREWNIANE

DODATKI DO STOLARKI DREWNIANEJ

Przeczytaj także:

Okna ze szprosami czy bez? Podpowiadamy! 


Okna drewniane na wymiar z magazynu Aikon Distribution

Niestandardowe okna drewniane 

Planując nowoczesne domy architekci coraz częściej wykorzystują okna o wymyślnych kształtach. Znane nam są różne kształty niestandardowych okien drewnianych oraz ich zastosowania:

  1. okna o łukowych zwieńczeniach – rozwiązanie, które uzupełnia tradycyjne projekty domów
  2. okna o falistych liniach – dla klasycznych projektów architektonicznych, które stylistyką nawiązują do zabytkowych zabudowań
  3. okna okrągłe – doskonale wpisujące się w styl arystokratycznych i zabytkowych zabudowań czy nowoczesnych projektów które nawiązują do takiej stylistyki. Ten rodzaj kształtu wykorzystuje się również w budynkach nowoczesnych nawiązujących do stylu skandynawskiego czy rustykalnego.
  4. okna eliptyczne – rozwiązania dla domów retro
  5. okna trójkątne – rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w klasycznym tradycyjnym domu i w nowoczesnej architekturze
  6. okna trapezowe – najczęściej wykorzystywane przy skosach dachowych, a ich kształt pozwala na doświetlenie pomieszczeń dzięki zwiększeniu powierzchni okna
  7. półkola lub ćwiartki koła – najczęściej stosowane w stylu retro, dworkowym. Zwykle wstawiane na poddaszu
  8. kształty geometryczne – idealnie sprawdzają się w awangardowych, nowoczesnych projektach nawiązujących do modernistycznej architektury.

Na jakikolwiek kształt ostatecznie się zdecydujemy koniecznością jest by były odpowiednio dopasowane do architektonicznego projektu. Okienna stolarka zawsze powinna podkreślać urok i charakterystykę całego domu. Okna to integralna część projektu, która ma ogromny wpływ na jego wizualny odbiór – zatem, wybrany kształt zawsze należy konsultować z architektem.

Drewniane okna na wymiar online 

Kupując drewniane okna na wymiar online, nie musimy ograniczać się do katalogowych ofert producentów stolarki otworowej. Dzięki nowoczesnym technikom nie ma dziś żadnych ograniczeń związanych z kształtem czy wielkością okna drewnianego. Do tego dokładamy łatwość zamówienia. Wszystko możemy zamówić online, bez wychodzenia z domu.  Wieloletnie doświadczenie Aikon Distribution w branży stolarki otworowej pozwala na spełnienie oczekiwań nawet najbardziej wymagających Klientów. Każdy projekt realizujemy indywidualnie i  z chęcią podejmujemy się nawet najbardziej nietypowych projektów.
W naszej ofercie znajduje się kilka wariantów drewnianych okien, gdzie każde z nich wyróżnia precyzja i solidność wykonania – poszczególne modele różnią się od siebie m.in. parametrami termicznymi, dzięki czemu z łatwością dobierzesz rozwiązanie, które będzie odpowiadać na specyfikę realizowanego przez Ciebie projektu. Znamy i pracujemy z najlepszymi producentami okien drewnianych, a nasi fachowcy pomogą Ci w dopasowaniu najlepszych rozwiązań dla Twojego projektu. Wybierając okna drewniane od sprawdzonego, renomowanego dostawcy, zyskujesz pewność najwyższej jakości i dbałości o każdy detal.

Przeczytaj także:

Jak wymienić okna drewniane?

Zobacz wszystkie wpisy

Jak wybrać okna PCV?

Jak wybrać okna PCV?

blog | 26.05.2022

Profile okienne z PCV cieszą się dużą popularnością już od lat. Za tym dużym zainteresowaniem idzie kluczowe pytanie: jak wybrać okna PCV? Wybór modeli jest na tyle obszerny, że...

Zobacz wszystkie wpisy
Inteligentne sterowanie roletami i żaluzjami

Inteligentne sterowanie roletami i żaluzjami

blog | 26.05.2022

Dziś ciężko jest sobie wyobrazić okna, które nie mają żadnej ochrony przeciwsłonecznej. Najczęściej wybierane są do tego zewnętrzne rolety, a coraz większą popularnością...

Zobacz wszystkie wpisy
Okna PCV vs ekologia

Okna PCV vs ekologia

blog | 23.05.2022

W ostatnich latach ekologia staje się coraz ważniejsza zarówno dla konsumentów, jak i dla firm i przedsiębiorstw. Bycie eko nie jest już tylko modą, ale sposobem na życie i pracę w...

Zobacz wszystkie wpisy
Jak zainstalować aluminiowe drzwi przesuwne?

Jak zainstalować aluminiowe drzwi przesuwne?

blog | 10.05.2022

Architekci i inwestorzy w ciągu ostatnich lat przekonali się, jak istotną rolę w codziennym życiu pełni otwarta przestrzeń. Cenimy sobie swobodę, brak ograniczeń i chętnie uwalniamy...

Zobacz wszystkie wpisy